Product details
Approvals
| Approvals | |
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate No. (UR) | E60693 |
| Certificate No. (cURusEX) | E184763 |
General ordering data
| Version | Test-disconnect terminal, Screw connection, dark beige, 4 mm², 32 A, 500 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1 |
| Order No. | 7910180000 |
| Type | WTR 4 |
| GTIN (EAN) | 4008190576882 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 48 mm |
| Depth (inches) | 1.89 inch |
| Depth including DIN rail | 49 mm |
| Height |
|
| Height (inches) | 2.362 inch |
| Width | 6.1 mm |
| Width (inches) | 0.24 inch |
| Net weight | 11.554 g |
Temperatures
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -50 °C…75 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |






