Product details
Approvals
| Approvals | ![]() |
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate No. (UR) | E60693 |
General ordering data
| Version | Initiator/actuator terminal, Screw connection, dark beige, 2.5 mm², 24 A, 250 V, Number of connections: 6, Number of levels: 3, TS 35 |
| Order No. | 1784180000 |
| Type | DLD 2.5 DB |
| GTIN (EAN) | 4032248189854 |
| Qty. | 50 items |
Dimensions and weights
| Depth | 48.5 mm |
| Depth (inches) | 1.909 inch |
| Depth including DIN rail | 49 mm |
| Height |
|
| Height (inches) | 3.248 inch |
| Width | 6.2 mm |
| Width (inches) | 0.244 inch |
| Net weight | 5.84 g |
Temperatures
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |







