Product details
Approvals
| Approvals |
|
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate No. (UR) | E60693 |
| Certificate No. (cURusEX) | E184763 |
General ordering data
| Version | Fuse terminal, Screw connection, black, 4 mm², 6.3 A, 500 V, Number of connections: 4, Number of levels: 2, TS 35 |
| Order No. | 2894000000 |
| Type | W2T 4 FS-FT BK STB |
| GTIN (EAN) | 4064675885047 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 99.5 mm |
| Depth (inches) | 3.917 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 3.76 inch |
| Width | 6.1 mm |
| Width (inches) | 0.24 inch |
| Net weight | 31.53 g |
Temperatures
| Ambient temperature | -60 °C…85 °C |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |






