Product details
Approvals
| Approvals |
|
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate No. (UR) | E60693 |
| Certificate No. (cURusEX) | E184763 |
General ordering data
| Version | Feed-through terminal block, SNAP IN, dark beige, 2.5 mm², 24 A, 800 V, Number of connections: 4 |
| Order No. | 2674550000 |
| Type | S4C 2.5 |
| GTIN (EAN) | 4064675266402 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 38 mm |
| Depth (inches) | 1.496 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 3.307 inch |
| Width | 5.1 mm |
| Width (inches) | 0.201 inch |
| Net weight | 13.696 g |
Temperatures
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |







