Product details
Approvals
| Approvals |
|
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate No. (cURus) | E60693 |
General ordering data
| Version | Fuse terminal, PUSH IN, 4 mm², 500 V, 6.3 A, black |
| Order No. | 2817010000 |
| Type | A2T 4 FS-FT-PE BK |
| GTIN (EAN) | 4064675322320 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 83.5 mm |
| Depth (inches) | 3.287 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 4.98 inch |
| Width | 6.1 mm |
| Width (inches) | 0.24 inch |
| Net weight | 33.532 g |
Temperatures
| Ambient temperature | -55 °C…85 °C |
| Continuous operating temp., min. | -55 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |






