Product details
Approvals
| ROHS | Conform |
General ordering data
| Version | TERMSERIES, Cross-connector |
| Order No. | 2556360000 |
| Type | TCC 6.4/10 OR |
| GTIN (EAN) | 4050118566673 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 4.8 mm |
| Depth (inches) | 0.189 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 0.516 inch |
| Width | 61 mm |
| Width (inches) | 2.402 inch |
| Net weight | 2.193 g |
Temperatures
| Storage temperature | -40 °C…85 °C |
| Ambient temperature | -40 °C…60 °C |






