Product details
Approvals
| Approvals | |
| ROHS | Conform |
General ordering data
| Version | Power measurement/display for 1-, 3-phase mains, use of CT, pulse output,, digital input/output,, Modbus RTU |
| Order No. | 7760051005 |
| Type | EM220-RTU-4DI2DO |
| GTIN (EAN) | 6944169818219 |
| Qty. | 1 items |
Dimensions and weights
| Depth | 74 mm |
| Depth (inches) | 2.913 inch |
| Height | 96 mm |
| Height (inches) | 3.78 inch |
| Width | 96 mm |
| Width (inches) | 3.78 inch |
| Net weight | 360 g |
Temperatures
| Storage temperature | -40 °C…70 °C |
| Operating temperature | -25 °C…55 °C |
| Humidity | 0…90 % (no condensation) |








