Product details
Approvals
| Approvals |
|
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate no. (cULus) | E312083 |
General ordering data
| Version | D-SERIES DRI, Relay, Number of contacts: 2, CO contact AgSnO, Rated control voltage: 230 V AC, Continuous current: 5 A, Flat blade connections (2.5 mm x 0.5 mm), Test button available: Yes |
| Order No. | 7760056345 |
| Type | DRI424730LT |
| GTIN (EAN) | 6944169739927 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 33.5 mm |
| Depth (inches) | 1.319 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 1.22 inch |
| Width | 13 mm |
| Width (inches) | 0.512 inch |
| Net weight | 21.1 g |
Temperatures
| Storage temperature | -40 °C…85 °C |
| Ambient temperature | -40 °C…55 °C |
| Humidity | 35…85 % rel. humidity, no condensation |







