Product details
Approvals
| ROHS | Conform |
General ordering data
| Version | D-SERIES DRI, Retaining clip |
| Order No. | 7760056352 |
| Type | SDI CLIP |
| GTIN (EAN) | 6944169739996 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 39.6 mm |
| Depth (inches) | 1.559 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 1.22 inch |
| Width | 15.8 mm |
| Width (inches) | 0.622 inch |
| Net weight | 1.71 g |
Temperatures
| Humidity | 35…85 % rel. humidity, no condensation |







