Product details
Approvals
| Approvals |
|
| ROHS | Conform |
| UL File Number Search | UL Website |
| Certificate No. (cURus) | E255651 |
| Certificate no. (cULus) | E258476 |
General ordering data
| Version | Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V |
| Order No. | 3025630000 |
| Type | PRO ECO3 240W 24V 10A II |
| GTIN (EAN) | 4099986952027 |
| Qty. |
|
Dimensions and weights
| Depth | 125 mm |
| Depth (inches) | 4.921 inch |
| Height |
|
| Height (inches) | 5.118 inch |
| Width | 48 mm |
| Width (inches) | 1.89 inch |
| Net weight | 770 g |
Temperatures
| Storage temperature | -40 °C…85 °C |
| Operating temperature | -25 °C…70 °C |
| Start-up | ≥ -40 °C |
| Humidity | 5…95 % rel. humidity, no condensation |





